6 دلیل برای اضافه کردن اسکای لایت به ساختمان

سقف چوبی اسکای لایت

وقتی صحبت از محیط داخلی ساختمان می شود، هیچ چیز مانند نور طبیعی و هوای تازه هنگام استفاده از اسکای لایتها، محیط را تغییر نمی دهد. در این مقاله 6 دلیل برای اضافه کردن اسکای لایت را بررسی می گردد.

1. بهبود خلق و خوی ساکنان

از آنجایی که اسکای لایتها 30 درصد بیشتر از پنجره ها نور روز را جذب می کنند، آنها اتاق ها را در طول روز روشن تر نگه می دارند. مطالعات نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور طبیعی خلق و خوی را بهبود می بخشد و به هماهنگ کردن ریتم شبانه روزی بدن کمک می کند و در نتیجه خواب بهتری در شب ایجاد می گردد.

2. ایجاد حس بهتر در اتاقهای کوچک

باز کردن سقف به روی منظره آسمان، نه تنها اتاق را روشن می کند، بلکه این تصور را در افراد ایجاد می کند که فضا بزرگتر از متراژ مربع واقعی آن است.

3. هوای تازه و مطبوع تر

به طور متوسط، مردم 90 درصد از زمان خود را در فضاهای داخلی می گذرانند. با توجه به اینکه ساختمانها با استانداردهای سختگیرانه انرژی ساخته می شوند، هوای داخل ساختمان ما می تواند پنج برابر بیشتر از هوای بیرون آلوده باشد. نورگیرها می توانند برای ایجاد جریان هوای طبیعی باز شده و هوای ساختمان را تازه نمایند.

4. مشاهده منظره آسمان و درختان 

با اسکای لایتها، می توانید هر روز احساس کنید که به بیرون متصل هستید. از مناظر آسمان، ستارگان و نوک درختان گرفته تا ایجاد نسیمی ملایم در داخل، آنها می‌توانند حسی از طبیعت را برای شما به ارمغان بیاورند.

5. نور طبیعی از بالا به رنگ ها کمک می کند تا درست به نظر برسند

چه از طرفداران یک اتاق با رنگهای خنثی باشید و چه از رنگ های تیره لذت ببرید، نور طبیعی وارد شده از سقف اسکای لایتها به رنگ های شما کمک می کند تا همانطور که می خواهید ظاهر شوند. از آنجایی که نور از بالا وارد می شود، نور باعث می گردد تا دمای رنگ هنگام پایین بودن زاویه خورشید تغییر ننماید. به علاوه ورود نور از بالا به داخل خانه به از بین بردن سایه ها و گوشه های تاریک نیز کمک می کند. همین ویژگی باعث به کارگیری اسکایلاتها در گلخانه شیشه ای شده است.

6. زیبایی بصری

وجود پنجره های سقفی هم در معماری های مدرن و هم کلاسیک فضای ساختمان شما را زیبا می نماید و باعث می شود تا فضاهای داخلی ساختمان نمای خیره کننده ای پیدا کنند.

مطالب مرتبط