نمای ترمووود (thermowood facade): هر آنچه باید بدانیم

نمای ترمووود (thermowood facade) چیست؟

نمای ترمووود(thermowood) که به اشتباه termowood نیز عنوان می گردد، یکی از انواع نمای خشک می باشد. ترمو وود به عنوان نمای بیرونی ساختمان، علاوه بر جنبه‌ی زیبایی و چشم‌نوازی می‌تواند به عنوان محافظی در برابر عواملی نظیر سرما، گرما و رطوبت عمل کند و باعث تثبیت حرارت داخل شود. همچنین زیبایی نقوش، تنوع رنگ، گرمی و آرامشی که دیدن اشیاء و سازه های چوبی به انسان هدیه می کند و اصالت و حس قدمتی که نماهای چوبی ایجاد می‌کنند با سنگ، فلز، آجر و مصالح مشابه به دست نمی‌آید.

چوب‌های ترمووود به علت فرآیندی که در جریان تیمار شدن طی می‌کنند دارای ویژگی‌هایی می‌شوند که آن‌ها را به بهترین گزینه برای نمای چوب بیرون و داخل ساختمان مبدل می‌سازد. بنابراین این ویژگی‌ها باعث می‌شود نمای چوبی ساخته شده از ترمووود علاوه بر زیبایی ظاهری و یک‌نواختی و خلوص دل‌پذیر رنگ به علت ثبات ابعاد و رطوبت پذیری پایین ماندگاری طولانی‌تری داشته باشند و شکل خود را حفظ کنند. هم‌چنین مقاومت بالا در برابر عوامل زیستی، عمر این نماها را افزایش می‌دهد.

در ادامه چند نمونه عکس اجرای نمای ترمووود توسط شرکت آلوسیس را مشاهده می نمایید.

مزایای ترمووود

استفاده از نمای ترمووود چوب مزایای زیادی در بر دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می گردد.

دوام

رطوبت کم در چوب (تقریباً 4-7 درصد) و سیلانت مورد استفاده به این معنی است که چوبهای ترمو شکل خود را بسیار بهتر از چوب های ساده حفظ می کنند.

عدم وجود رزین

با خشک شدن چوب رزین برداشته می شود، بنابراین حتی وقتی چوب در معرض دمای بالا قرار می گیرد، چوب رزین ترشح نمی کند.

مقاوم در تغییرات جوی

ترمووود در محیط های مختلف به خوبی کار می کند و در شرایط متفیر از لحاظ دما و رطوبت هوا به خوبی کار کرده و حالت خود را حفظ می نماید.

سمی نبودن

چوب با استفاده از گرما و بخار خشک می شود و در فرآیند حرارتی از مواد شیمیایی استفاده نمی گردد.

عایق حرارتی

آزمایشها نشان می دهد که سطح هدایت حرارتی ترمووود در مقایسه با سایر چوب های ساده، بین 20 تا 25 درصد کاهش یافته است.

آیا ترمووود احتیاج به رنگ آمیزی دارد؟

سوالی که زیاد برای افراد پیش می آید این است که آیا ترمووود باید رنگ شود؟ آیا رنگ کردن آسیبی به آن نمی زند؟ بله ترمووود نیز باید رنگ شود. به طور کلی دو دلیل عمده برای این کار (رنگ کردن ترمووود) وجود دارد:

  1. ایجاد زیبایی بصری: با رنگ کردن ترمووود می توان سلیقه های افراد مختلف را برآورده کرد و جلوه زیبایی به کار بخشید. همچنین قابلیت متناسب سازی با دکوراسیون داخلی و خارجی به وجود می آید.
  2. مقاوم سازی: رنگ کردن باعث می شود ترمو وود در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید و در برابر نفوذ رطوبت مقاوم گردد. درصورت عدم رنگ آمیزی، رنگ دانه های ترمووود به مرور زمان به خاطر نور خورشید از بین رفته و رنگ چوب به سمت نقره ای و خاکستری شدن می رود که از لحاظ بصری مناسب نیست. همچنین در صورت رنگ آمیزی، رنگ حفره های داخل چوب را پر کرده و جلوی نفوذ رطوبت را می گیرد. علاوه بر آن این کار باعث می گردد قارچها و کپکها در حفره های چوب رشد نکرده و به چوب آسیب نزنند.

قیمت ترمووود

در اینجا در آلوسیس، ماموریت ما این است که مناسبترین گزینه ها را با بهترین کیفیت به شما معرفی و عرضه نماییم . سالهای زیادی است که ما بر صنعت نمای ساختمان تمرکز کرده ایم و در این زمان انواع نمای مدرن ساختمان را در انواع فضاها طراحی و نصب کرده ایم. سوال متداولی که از ما پرسیده می شود این است که هزینه اجرای نمای ترمووود چقدر است؟

در آلوسیس ما طیف گسترده ای از گزینه های ترمووود را در اختیار داریم. علاوه بر این، تیم طراحی داخلی ما می تواند راه حل های سفارشی را برای هر ساختمان تولید کند. آلوسیس شهرت شایسته ای برای محصولات با بالاترین کیفیت و خدمات مطابق مورد رضایت شما دارد. هزینه های اجرای این سیستمها بسته به نوع سازه، محل اجرا، نوع پروفیل، سایز، مدل شیشه به کار رفته متفاوت است. بر این اساس شما می توانید برای در برآورد هزینه با ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت نمایید.

نمونه های اجرای نمای ترمووود (آلوسیس مجری نمای ترمووود در ایران)

مطالب مرتبط