36 نمونه از اجرای اسکای لایت مدرن در خانه (قسمت اول)

اجرای اسکای لایتها می توانند شمایل یک اتاق را کاملا تغییر دهند. آنها فقط نور طبیعی بیشتری را وارد نمی کنند، بلکه احساس بازتر شدن فضا را نیز ایجاد می نمایند. با افزودن شیشه به یک سقف کوتاه می توانید احساس ارتفاع بالاتری داشته باشید، دیدن آسمان از سقف بلند به شما این توهم را می دهد که بخشی از یک فضای باز هستید. یک پنجره سقفی بالای تخت به شما اجازه می دهد به ستاره ها یا ابرهای عبوری خیره شوید. همچنین یک سقف اسکای لایت بالای اتاق غذاخوری می تواند شما را مجبور کند زیر درختان غذا بخورید. راه های زیادی برای لذت بردن از اسکای لایت مدرن در ساختمان شما وجود دارد. بنابراین در اینجا ما یک گالری با 36 مورد از اجراهای الهام بخش گردآوری کرده ایم.

کتابخانه با اسکای لایت

همه چیز زیر نور آفتاب و درختان  احساس بیشتری دارد. این طراحی اسکای لایت از بالای سقف تخت به شکل یک پنجره عمودی تا می شود. امتداد خط دیوار به خط سقف، نمای یکپارچه ای از درختان و شاخه های آویزان آنها را نمایان می کند (منبع).

اسکای لایت

این فقط ما انسان ها نیستیم که به نور خورشید نیازمندیم، گیاهان داخلی نیز باید در زیر یک نورگیر خوب قرار گیرند. فقط مراقب باشید که رشد جدید آنها سهم شما را نیز به طور کامل در اختیار نگیرد(منبع).

اسکای لایت مدرن

اسکای لایتها می توانند امکان بازکردن یک اتاق نشیمن مدرن به فضای زیر شیروانی را برای ایجاد یک سطح نیم طبقه فراهم کنند – که مقدار زیادی فضا را به خانه شما اضافه می کند.(منبع).

ایده اسکای لایت

نورگیرها به طور واقعی ظاهر مطبوع یک اتاق نشیمن مدرن با دیوار سفید را به کمال می رسانند و می توانند به طور کامل جایگزین پنجره های معمولی شوند تا فضای بیشتری برای مبلمان یا قفسه های کتاب ایجاد کنند.

ایده اسکای لایت

یک نورگیر به تنهایی می تواند به اندازه کافی برای روشن کردن انتهای یک اتاق بسیار طولانی کافی باشد.

اسکای لایت هشت ضلعی

حتی اگر در یک اتاق پنجره های زیادی وجود داشته باشد ، باز کردن سقف باز هم می تواند پویایی را تغییر دهد. یک پنجره سقفی هشت ضلعی، نور بیشتری را در مرکز این اتاق نشیمن با پنجره های مشبک به ارمغان می آورد.

اسکای لایت

این اسکای لایتهای مسطح نور را به داخل یک اتاق بزرگ با طرح اوپن هدایت می کنند و از پشت به آشپزخانه سفید براق بازتاب های آفتابی می دهند.

اسکای لایت مستطیلی

یک اسکای لایت فانوسی  یک اتاق بزرگ را در نور طبیعی، تا گوشه های آن، غرق می کند. این طرح یک ویژگی معماری خیره کننده را ایجاد می کند.

اسکای لایت مدرن

با ترکیب عناصر سقف با خط پنجره سنتی، نور و نمای روز را افزایش دهید.

آلوسیس مجری اسکای لایت (برخی پروژه های اجرا شده)

مطالب مرتبط