پنجره کشویی آلومینیومی (Aluminium Sliding Window)

پنجره کشویی آلومینیومی

پنجره کشویی آلومینیومی نوعی از سیستم های درب و پنجره آلومینیومی هستند که در برخی بازارها همانند بازارهای اروپا توسعه داده شده اند. این پنجره ها در ساختمان‌های بزرگ و تجاری به عنوان گزینه‌ای اقتصادی‌تر و در فضا‌های کوچک برای کاربرد بهتر خود استفاده می شوند. این سیستم ها گزینه ایده الی برای خانه ها با فضای داخلی محدود می باشند.

این پنجره ها و درب های نسل جدیدی از سیستم های درب و پنجره می باشند که راه حلی نوین برای ارائه تکنولوژی های پیشرفته و سیستمی با سطح کیفیت بالا را برای خانه ها ارائه می دهد. به علاوه این سیستم ها به دلیل طراحی بهینه و ابداعات بیشماری که در طراحی این سیستم ها بکار رفته است، گزینه ای مناسب برای پوشش دهانه های بزرگ می باشند.  همچنین با توجه به قابلیت های متنوع و کارایی بالای خود، توانایی معماران برای طراحی و ایجاد ساخت و سازی بسیار زیبا را افزایش می دهند.

انواع پنجره کشویی آلومینیومی

پنجره های دوجداره کشویی را می توان به دسته های تک لنگه بازشو، چند لنگه بازشو و عمودی تقسیم کرد. در ادامه هر یک از این دو مدل توضیح داده خواهد شد.

پنجره کشویی آلومینیومی تک لنگه بازشو

در این نوع از پنجره ها فقط یک لنگه حالت متحرک داشته و باز شده و به سمت راست یا چپ قابلیت جابجایی دارد.

پنجره کشویی یکطرفه

پنجره کشویی آلومینیومی دو لنگه بازشو

در مواردی که در ساختمان نیاز به تهویه هوای بیشتری داریم و در اتاقهای بزرگتر از پنجره های کشویی دوجداره چند لنگه بازشو استفاده می نماییم. در این نوع پنجره ها، همانطور که از نامش مشخص است، دو یا چند لنگه پنجره کشویی قابلیت تحرک دارند.

پنجره کشویی

پنجره کشویی آلومینیومی عمودی

این نوع پنجره ها بر خلاف جهت پنجره های قبلی، به صورت عمودی (از بالا به پایین) باز می شوند. این نوع پنجره ها مناسب فضاهای کوچک و مکانهایی که از نظر افقی جای تعبیه پنجره های افقی نیست، می باشد. باید توجه داشت با توجه به بار عمودی زیاد در این نوع پنجره های کشویی، باید از یراق آلات با کیفیت بالا استفاده نمود.

پنجره کشویی عمودی

مزایای پنجره کشویی آلومینیومی

• اشغال فضای کمتر برای عملکرد خود
• قابلیت استفاده از شیشه های تک و دوجداره، کرکره، کرکره خارجی و …
• دارای طرح ها و انواع مختلف
• سیستم کشویی آلومینیومی مدرن برای حرکت روانتر (اصطکاک در حد صفر)
• رولرهای با کارکرد بالا
• ریل های از جنس فولاد ضدزنگ اجازه لغزش آرام و راحت لنگه را فراهم می کند.
• قابلیت ترکیب با کرکره کشویی و صفحات پروازی
• موجود بودن درهای پاکتی در این سیستم
• سخت افزار قفل ایمنی چند نقطه ای برای سطح امنیتی بالاتر

در ادامه طراحی مدرن پنجره کشویی توسط شرکت آلومیل را مشاهده می نمایید. قابل ذکر است که شرکت آلوسیس نماینده شرکت آلومیل در ایران می باشد.

[videopack id=”5021″]https://alusys.ir/exit/wp-content/uploads/2021/11/Minimal-Sliding-Insulated-System-Supreme-S650.m4v[/videopack]

تفاوت پنجره کشویی و پنجره لولایی

تفاوتهای فیزیکی

وقتی صحبت از انتخاب پنجره مناسب برای ساختمان شما می شود، ابعاد باز شدن پنجره شما بر تصمیم شما تأثیر زیادی می گذارد. پنجره های کشویی آلومینیومی در دهانه هایی استفاده می شوند که عرض آنها بیشتر از ارتفاع آنها است. آنها از پهلو باز می شوند و یکی از پنجره ها بر روی دیگری می لغزد. بر خلاف پنجره های لولایی این پنجره ها قابلیت از بالا به پایین باز شدن را ندارند.

تهویه هوا

بر اساس نحوه ساخت هر نوع پنجره، در نحوه عبور هوا از طریق دهانه ها تفاوتهایی وجود دارد. بیشتر پنجره های لولایی به طور نیمه باز می شوند، بنابراین هوا می تواند از نیمی از دهانه عبور کند. با پنجره های کشویی آلومینیومی معمولی، نیمی از پنجره بسته یا همپوشانی دارد ، بنابراین پنجره ها تهویه کمتری را فراهم می کنند. با این حال ، پنجره های کشویی آلومینیومی آلوسیس طوری ساخته شده اند که اجازه می دهد هر دو شیشه به طور همزمان باز شوند و حداکثر تهویه را از پنجره کشویی امکان پذیر می کند.

صرفه جویی انرژی

هر دوی پنجره های کشویی و لولایی از نظر مصرف انرژی کارآمد هستند، اما بین این دو گزینه تفاوت وجود دارد. از آنجا که شما باید بتوانید یک پنجره کشویی آلومینیومی را باز کنید، درزگیرها باید تا حدودی انعطاف پذیر باشد تا پنجره به راحتی روی ریل حرکت کند. اما درزگیر پنجره لولایی انعطاف پذیر نیست. در حالی که هر دو گزینه پنجره از نظر مصرف انرژی کارآمد هستند، پنجره های لولایی از نظر مصرف انرژی کاراتر هستند زیرا در طراحی انعطاف پذیر نیستند.

آلوسیس مجری پنجره کشویی آلومینیومی (برخی پروژه های اجرا شده)

مطالب مرتبط