10 نمای مدرن ساختمان که چشمها را خیره می کند

روزهایی که این تفکر وجود داشت که آسمان‌خراش‌ها، دفاتر کاری، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها باید از بیرون ساده و کسل‌کننده باشند تا متناسب ساختمانهای اطراف باشند، گذشته است. این روزها، معماران با فکر کردن به طراحی نمای بیرونی که به معنای واقعی کلمه آثار هنری هستند، ریسک می کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، این سازه‌ها می‌توانند محله و گاهی اوقات خط افق را تغییر دهند و رهگذران را وادار به توقف و توجه کنند. نگاهی به این 10 طراحی  نمای مدرن ساختمان منحصربه‌فرد بیندازید که ما را مجبور به مکث می‌کنند تا نگاه دوم و گاهی سوم را به آنها بیاندازیم.

1- خانه های VM در کپنهاگ توسط JDS Architects و BIG به شکل های V و M با بالکن هایی که مانند منقار پرندگان بیرون زده طراحی شده اند. بخشی از این نمای مدرن، یک خرده فروشی و بخشی دیگر مسکونی می باشد.

VM Houses

2-  Adjaye Associates با نمای بیرونی برنزی خیره کننده و بسیار دقیق این ساختمان برنده مسابقه طراحی موزه ملی اسمیتسونیان تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار در واشنگتن دی سی شده است.

نمای برنزی

3- چه می شد اگر هر بانکی مانند شعبه شیمورا بانک سوگامو شینکین که توسط معماری + طراحی emmanuelle moureaux طراحی شده بود، درخشان و رنگارنگ به نظر می رسید. مجموعه‌ای از لایه‌های رنگین کمان از این نمای مدرن بیرون می‌آیند تا از مشتریان آن استقبال کنند.

نمای بانک

4- هنگام قدم زدن در خیابان های شیکاگو، زمانی که این برج  موجی شکل روبروی شما نمایان می شود، توقف و مکث نکردن بسیار سخت است. استودیو گنگ، این نمای مواج و سفید ساختمان چند منظوره را طراحی کرده که در برابر آسمان آبی کاملا مسحورکننده است.

نمای بانک

5- تالار کنسرت هارپا که توسط معماران هنینگ لارسن طراحی شده در ایسلند قرار دارد، مانند سنگ های قیمتی حکاکی شده به نظر می رسد که نور خورشید در پنجره های شیشه ای منحصر به فردش منعکس می گردد.

Reykjavik, Iceland,

6- VIA 57 WEST، یک سازه عظیم مثلثی شکل در غرب شهر نیویورک است که 600 آپارتمان را در خود جای داده است. فقط بیش از یک سال از عمر آن می گذرد، فرم پیچ در پیچ این نمای ساختمان مدرن به گونه ای طراحی شده است که تا آنجایی که ممکن است به آپارتمان ها نمایی از رودخانه هادسون را نمایان کند.

VIA 57 WEST

7- خانه بندر آنتورپ ممکن است یکی از غیرمعمول ترین ساختمان های تاریخ باشد. این پروژه که توسط معماران زاها حدید طراحی شده است. ساخت این بنا مستلزم تغییر کاربری یک ایستگاه آتش نشانی قدیمی و ساخت یک سازه مدرن اضافی در بالای آن برای اسکان کارکنان بندر آنتورپ بود.

بندر آنتورب

8- هتل مسکونی Nakâra که توسط Jacques Ferrier Architecture طراحی شده است، در Cap d’Agde، فرانسه واقع شده و نمای بیرونی کاملاً سفید و شفافی دارد که برای موقعیت ساحلی مدیترانه ای آن عالی است. به جای نمای بیرونی خسته کننده، این هتل با یک الگوی هندسی باز پوشیده شده است که به آن حسی آرامش بخش و خوشایند می دهد.

خانه بندر آنتورپ

9- Elbphilharmonie Hamburg یک مرکز فرهنگی و سالن کنسرت است که توسط Herzog & de Meuron طراحی شده است که در بالای یک ساختمان انبار قدیمی روی آب ساخته شده است. قسمت بالا شبیه موج رودخانه زیر آن است و نمای شیشه ای آن دارای بریدگی های منحنی است که در برخورد نور حالت رنگین کمانی به خود می گیرد.

نمای شیشه ای

10- چگونه می توانید از اقامت در این هتل اقامتی خوشحال نباشید؟ هتل Hipark در پاریس توسط معماری Manuelle Gautrand در یک زمین مثلثی طراحی شده است که ظاهر آن طوری است که گویی فشرده شده است. ساختمان زاویه‌دار با طراحی نمای مدرن رنگارنگ سبز و آبی قطعا که در منطقه خود برجسته می باشد.

نمای مثلثی

اجرای نمای مدرن (آلوسیس مجری انواع نمای مدرن ساختمان)